TR70MB360-01E03 VI
Part No
TR70MB360-01E03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 68W
Stock
117
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, Nemko
Current - Output (Max) :
1.9A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
68 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
36V