44ATM065T-P300
Part No
44ATM065T-P300
Manufacturer
Ideal Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 65W
Stock
107
Manufacturer :
Ideal Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC, PSE, TUV, UKCA
Current - Output (Max) :
2.17A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW
Operating Temperature :
Output Connector :
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
30V