DTL65-15SX-W6
Part No
DTL65-15SX-W6
Manufacturer
ETA-USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Stock
24
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, NEMKO, TUV
Current - Output (Max) :
4.33A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V