TR220MA480-01E13 VI
Part No
TR220MA480-01E13 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 220W
Stock
17
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
4.58A
Efficiency :
94%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
150mW
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
220 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V