DTD120-12SX-F-W6
Part No
DTD120-12SX-F-W6
Manufacturer
ETA-USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W
Stock
3
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL
Current - Output (Max) :
8.33A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V