AMA40DR4-120033Y
Part No
AMA40DR4-120033Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Stock
9
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
3.34A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
40 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V