MDL65-12SX-W6
Part No
MDL65-12SX-W6
Manufacturer
ETA-USA
Description
65W MEDICAL Power Supply FANLESS
Stock
6
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, FCC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V