SDM65-15-UDC-P6R
Part No
SDM65-15-UDC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Approval Agency :
CUL, PSE, TUV, UKCA, UL
Current - Output (Max) :
4.34A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
C22.2 No. 60601-1; 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V