L6R200D-240-C6
Part No
L6R200D-240-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Approval Agency :
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
8.3A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C6
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
200 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
L6R200D-240-C6
Manufacturer related products
    THREE-PHASE EMI FILTER 480V 60A
    AC/DC CONVERTER 12V 100W
    AC/DC CONVERTER 12V 60W
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
    AC/DC CONVERTER 12V 40W