PEAMD180-12
Part No
PEAMD180-12
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 160W
CB, CE, cURus, FCC, TUV
Cord Length :
Current - Output (Max) :
13.33A
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 5 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
160 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V
Datasheets
PEAMD180-12
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W