DPD120080E-P13N
Part No
DPD120080E-P13N
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
800mA
Efficiency :
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
9.6 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
230VAC
Voltage - Output :
12V