ETSA240270UDC-P6RP-SZ
Part No
ETSA240270UDC-P6RP-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Approval Agency :
CE, cULus, GS
Current - Output (Max) :
2.7A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
60 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V