AM10CW-2415D-NZ-ST
Part No
AM10CW-2415D-NZ-ST
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
330mA, 330mA
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
10W
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V