SNDHS50B24
Part No
SNDHS50B24
Manufacturer
Cosel
Description
DC/DC CONVERTER 24V 50W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
2.1A
Efficiency :
82%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 95°C (With Derating)
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
400V
Voltage - Input (Min) :
200V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V