AMSRD-15NZ
Part No
AMSRD-15NZ
Description
4W DC/DC Converter
Current - Output (Max) :
500mA, 150mA
Efficiency :
91%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
9.7W
Voltage - Input (Max) :
36V, 21V
Voltage - Input (Min) :
18V, 8V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V