PTK25-D24-S15-T
Part No
PTK25-D24-S15-T
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 15V 25W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.6A
Efficiency :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 71°C
Power (Watts) :
25W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V