VSD-100D-24
Part No
VSD-100D-24
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 24V 100W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
4.2A
Efficiency :
83%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
144V
Voltage - Input (Min) :
72V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V