BP1501-9R
Part No
BP1501-9R
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CONVERTER 15V 194W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CE, CSA, EN, IEC, TUV, UL
Current - Output (Max) :
12.9A
Efficiency :
87.5%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Power (Watts) :
194W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V