DS1501-7ER
Part No
DS1501-7ER
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CONVERTER 15V 96W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
cCSAus, CE, TUV
Current - Output (Max) :
6.5A
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Power (Watts) :
96W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
220V
Voltage - Input (Min) :
44V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V