PQA50-D48-S24-TH
Part No
PQA50-D48-S24-TH
Description
DC/DC CONVERTER 24V 50W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
2.083A
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V