S8VK-G48024
Part No
S8VK-G48024
Manufacturer
Omron Automation
Description
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Stock
223
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, cURus, VDE
Current - Output (Max) :
20A
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
93%
Features :
Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V