S8VK-WA24024
Part No
S8VK-WA24024
Manufacturer
Omron Automation
Description
3PHS 200V PWR SUP 10A 24VDC
Stock
64
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
170 ~ 264 VAC, 265 ~ 300 VAC (3 Phase)
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, RCM, TUV, UL
Current - Output (Max) :
10A
DC Voltage - Input (Max) :
350V
DC Voltage - Input (Min) :
240V
Efficiency :
93%
Features :
Adjustable Output, IP20
Input Type :
AC or DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
240W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V