PYB10-Q24-S24-DIN
Part No
PYB10-Q24-S24-DIN
Description
DC/DC CONVERTER 24V 10W
Stock
231
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
Applications :
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
416mA
DC Voltage - Input (Max) :
36V
DC Voltage - Input (Min) :
9V
Efficiency :
85%
Features :
Input Type :
DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V