SDP1-24-100T
Part No
SDP1-24-100T
Manufacturer
SolaHD
Description
30W 24V DIN PLASTIC 115/230VIN
Stock
19
Manufacturer :
SolaHD
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, cURus
Current - Output (Max) :
1.3A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
90V
Efficiency :
83%
Features :
Adjustable Output, IP20, Universal Input
Input Type :
AC or DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
31W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V