SCP30S15-DN
Part No
SCP30S15-DN
Manufacturer
SolaHD
Description
30W 15V SW PWR SPLY DIN
Stock
2
Manufacturer :
SolaHD
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
2A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
100V
Efficiency :
75%
Features :
IP20, Universal Input
Input Type :
AC or DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 65°C
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V