SCD30S15-DN
Part No
SCD30S15-DN
Manufacturer
SolaHD
Description
30W 15V DC-DC DIN SWITCHING PS
Stock
5
Manufacturer :
SolaHD
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, cURus
Current - Output (Max) :
2A
DC Voltage - Input (Max) :
72V
DC Voltage - Input (Min) :
20V
Efficiency :
Features :
IP20
Input Type :
DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 65°C
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V