ABL8BPK24A07
Part No
ABL8BPK24A07
Manufacturer
Schneider Electric
Description
BATTERY - 24 V DC - 40 A - 7 AH
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
DC Voltage - Input (Max) :
29V
DC Voltage - Input (Min) :
21V
Efficiency :
Features :
Input Type :
DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V