HLG-185H-48A
Part No
HLG-185H-48A
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 43-53V 3.9A
Stock
398
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
3.9A
Dimming :
Efficiency :
94%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
187 W
Ratings :
IP65
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
48V