LED20W-57-C0350-D
Part No
LED20W-57-C0350-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-57V 350MA
Stock
46
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
84%
Power (Watts) :
20 W
Ratings :
IP66, NEMA 4
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
19 ~ 57V
Datasheets
LED20W-57-C0350-D
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V