XLG-150-L-A
Part No
XLG-150-L-A
Manufacturer
MEAN WELL
Description
150W LED POWER SUPPLY O/P +120~2
Stock
16
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Efficiency :
93%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
4.2 kV
Voltage - Output :
120 ~ 214V