ELG-200-48B
Part No
ELG-200-48B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 48V 4.16A
Stock
7
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
4.16A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
200 W
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
48V