LD96W-92-C1050-TL
Part No
LD96W-92-C1050-TL
Manufacturer
EPtronics, Inc.
Description
LED DRIVER AC/DC CC 54-92V 1.05A
Stock
15
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
92%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
54 ~ 92V