PLED60W-020-C3000-D3
Part No
PLED60W-020-C3000-D3
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 3A
Stock
59
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
3A
Dimming :
Analog
Efficiency :
84%
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Obsolete
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
7 ~ 20V
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V