CDB260W-1300-280-W
Part No
CDB260W-1300-280-W
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRVR CC AC/DC 260W DIM
Stock
20
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Current - Output (Max) :
930mA, 1.3A
Dimming :
Analog, Bluetooth
Efficiency :
93%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
260 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
213 ~ 280V, 152 ~ 200V