NPF-120-54
Part No
NPF-120-54
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DVR CC/CV ACDC 32.4-54V 2.3A
Stock
13
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
2.3A
Dimming :
Efficiency :
90.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
124 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
32.4 ~ 54V