APC-25-350
Part No
APC-25-350
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 25-70V 350MA
Stock
11
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Efficiency :
83%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP42
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
25 ~ 70V