LD20W-43-C0460-RD
Part No
LD20W-43-C0460-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
Description
LED DRIVER AC/DC CC 15-43V 460MA
Stock
3
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
460mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
83%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
15 ~ 43V