AMEPR10D-1564AZ-110D
Part No
AMEPR10D-1564AZ-110D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-15V 640MA
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, FCC
Current - Output (Max) :
640mA
Dimming :
Triac
Efficiency :
77%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
135VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
8 ~ 15V