PWM-120-12KN
Part No
PWM-120-12KN
Manufacturer
MEAN WELL
Description
120W PWM OUTPUT KNX LED DRIVER O
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, EAC, ENEC
Current - Output (Max) :
10A
Dimming :
PWM
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
120 W
Product Status :
Active
Ratings :
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12V