ESS010W-0500-18
Part No
ESS010W-0500-18
Manufacturer
ERP Power
Description
120 TO 277 VAC, 87% EFFICIENCY,
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Analog, ELV, Triac
Efficiency :
87%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
9 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP64
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
10 ~ 18V