LED50W-048-C1050
Part No
LED50W-048-C1050
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 1.05A
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Active
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
16 ~ 48V
Datasheets
LED50W-048-C1050
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V