ODLC-45A-1400
Part No
ODLC-45A-1400
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-32V 1.4A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
83%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Power (Watts) :
45 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
19 ~ 32V