HLP-80H-36
Part No
HLP-80H-36
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 21.6-36V 2.3A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
2.3A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
83 W
Product Status :
Active
Ratings :
Standard Number :
Termination Style :
Rectangular, 6 Position
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
21.6 ~ 36V