ELG-240-C1750
Part No
ELG-240-C1750
Description
LED DRVR CC AC/DC 69-137V 1.75A
Stock
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
1.75A
Dimming :
Efficiency :
93%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
240 W
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
69 ~ 137V