LSA200B-024C
Part No
LSA200B-024C
Manufacturer
NetPower Corporation
Description
90-305VAC, 200W CV LED DRIVER
Stock
4
Manufacturer :
NetPower Corporation
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
8.33A
Dimming :
Efficiency :
92%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
24V