RACD60-1400/OF
Part No
RACD60-1400/OF
Manufacturer
RECOM Power
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 21-28V 2.14A
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
2.14A
Dimming :
Efficiency :
89%
Features :
OCP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
21 ~ 28V