RACT20-500-US
Part No
RACT20-500-US
Description
LED DRIVER CC AC/DC 21-39V 500MA
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Triac
Efficiency :
82%
Features :
OTP, SCP
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Standard Number :
Termination Style :
5.5mm Socket, Screw Terminal
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
135VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
21 ~ 39V