RACD60-2500A
Part No
RACD60-2500A
Description
LED DRIVER CC AC/DC 15-24V 2.5A
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
2.5A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
86%
Features :
OCP, OTP, SCP
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Power (Watts) :
60 W
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
15 ~ 24V