RACD100-24-ENEC
Part No
RACD100-24-ENEC
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 14-24V 4.2A
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, ENEC
Current - Output (Max) :
4.2A
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
14 ~ 24V