RACD150-1400A
Part No
RACD150-1400A
Description
LED DRIVER CC AC/DC 60-107V
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
91%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
60 ~ 107V